על מזלות, כוכבים ועתיד

נוגה מתקדמת לשליש האחרון של גדי ויוצאת מטווח ההשפעה של פלוטו, צדק ואורנוס שמרכיבים את ריבוע ה”טי”. במקביל נכנסת נוגה לטווח ההשפעה של שבתאי בעקרב ומאדים במאזניים. מצד אחד יוצרת נוגה היבט חיובי עם שבתאי ומצד שני היבט קשה עם מאדים. מאדים במאזניים תמיד מזהירה מפני רוחות מלחמה שמנשבות. כאשר נוגה נכנסת לתמונה המיקוד הוא ביחסים זוגיים. ובכן, ההיבט החיובי בין נוגה לשבתאי יוצרת הזדמנות למיסוד היחסים הזוגיים … זהו זמן טוב להצעות נישואין וקביעת מועד לחתונה … ככתוב “משנכנס אדר מרבין בשמחה”. מנגד ההיבט הקשה בין מאדים לנוגה מזהיר מפני בעיות שלום בית על רקע מאבקי כח מיותרים בין בני זוג.

כוכב חמה (מרקורי) ממשיכה השבוע בנסיגה וביום שני ושלישי נכנסת לטווח ההשפעה של הכוכב הקבוע “כנפי כסף” שעניינו טלפתיה עם ציפורים. אם יהיו לכם חוויות מיוחדות עם ציפורים ביומיים האלה אז תדעו שזה בהשפעת הכוכב “כנפי כסף”. זהו גם זמן טוב לאימוץ ציפורים. אבן המזל של “כנפי כסף” הוא אנג’לייט (Angelite).

לפי האסטרונומיה היהודית העתיקה, יש תופעה של נסיגת השמש בשנה מעוברת. בשנה מעוברת השמש בנסיגה בין טז’ אדר א’ לל’ אדר א’. בא’ אדר ב’ השמש חוזרת למהלך ישיר. ובכן, ביום א’ השבוע מתחילה השמש בנסיגה. בגלל הנסיגה ממשיכה השמש להיות בטווח ההשפעה של כירון, פלוטו וצדק שיוצרים היבט חיובי עם השמש. זהו עת רצון לכל מי שהיה ה”קרבן” וה”שעיר לעזזאל” של אנשים שתלטנים ועריצים להחזיר לעצמם את החרות האישית. בעיקר לבני מזל דגים יש הנטייה להיות ה”קרבן”. אך כאשר ה”דג” מחליט להיות “כריש” ומתחיל להתנגד לכוחנות של השני אז הוא יכול להתרפא ולהשיב לעצמו את הכבוד האבוד. דוגמה לכך ראינו בסיפור המגילה: אסתר המלכה הכנועה והשתקנית, בת לעם היהודי, ניצלה את הרגע הנכון כדי להפר את שתיקתה ולהשיב אש להמן העריץ שהחליט להשמיד את העם היהודי.