קבלה

האדם נברא על ידי בורא עולם עם אהבה עצמית וזאת אחת הבעיות שלשמה הקבלה קיימת, כיוון שהאדם עסוק רק בדברים חומריים ולספק את התאוות הגשמיות שלו. העניין הזה בעצם הוא בור ללא תחתית, לעולם לא נחוש סיפוק אמיתי ממצב גשמי, לפחות לא אמיתי ולאורך זמן. האדם רק מחפש להרוויח כסף, לממש את עצמו בקריירה, להרשים את כולם ומהר מאוד כל אדם מגיע למצב שבו הוא מדוכא ועצבני ואז אפשר אפילו להגיע למצב של גירושין או החלפת מקצוע, כאילו ששם הבעיה ומה שיותר גרוע שהמצב הנפשי מהר מאוד יכול להשפיע על המצב הפיזי ויכולות להתפתח אפילו מחלות.

האדם עם דיכאון מודאג כל הזמן שלא יקרה לו משהו רע, שירמו אותו, שיגנבו אותו, שיקרה משהו רע לילדים והסיבה נובעת מעצם האגו שמוביל את האנושות למצב שבו הם דורסים אנשים אחרים כדי להתקדם, לי מגיע, אני יותר חשוב מהאחרים.
מתוך זה המסקנה היחידה היא שאנו צריכים להפסיק להיות מובלים על ידי האגו שלנו וללמוד להיות אלטרואיסטים ופועלים למען הסביבה ללא אינטרס סמוי, כאשר כולם יגיעו למצב הזה לא נצטרך לדאוג כל הזמן שמא יקרה משהו רע.

חוכמת הקבלה היא כמו פסיכולוג מומחה – הקבלה באה לתת לאנשים שכבר הבינו שעולם החומר לא יתן להם את מה שהעולם הרוחני יתן להם וזהו סיפוק ומימוש עצמי אמיתי, להיפרד מכל התאוות הגשמיות.